G1/4 Притисок Трансдуцерот Сензор Текст 5V Излез 0.5-4.5 V / 0-5V за Вода на Гас Масло (0-100PSI)
  • Ново

G1/4 Притисок Трансдуцерот Сензор Текст 5V Излез 0.5-4.5 V / 0-5V за Вода на Гас Масло (0-100PSI)

DEN 2136.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

▶ [ШИРОКО се КОРИСТИ] покрие сите што ви треба,Широко се користат во нафта резервоарот, резервоарот за гас и дизел резервоарот за откривање на масла, горива, дизел, гас, вода или воздух под притисок. ▶ [БЕЗБЕДНОСТ] Нерѓосувачки челик тело, тоа има целосна пренапони. напон за заштита на функцијата. ▶[ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА] 0.5%FS мал излез грешка, вклучувајќи ги и нелинеарни, hysteresis грешка и повторливост. ▶[ПОГОДНОСТ]мала тежина и мала димензија, удобен да го инсталирате и да работат. ▶ [USER-FRIENDLY ДИЗАЈН] Прецизност надомест на технологија, дизајн, чувствителен компоненти, стабилен и сигурен.Карактеристики : Материјал : не 'Рѓосувачки челик Точност : 0.5%FS повратен сигнал : Аналогни сензор Тема : G1/4" Дијаметар : Прибл. 24mm / 0.98 инчен Тежина : Околу. 78g Пакет се Вклучени : 1 x Притисок Трансдуцерот.