Milageto 100 Парчиња SMD Triode Транзистори SOT-23 NPN Општа Намена Транзисторски
  • Ново

Milageto 100 Парчиња SMD Triode Транзистори SOT-23 NPN Општа Намена Транзисторски

DEN 167.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Употреба : најчесто се користат за ниска моќност triode 9014, што се користи во електронски играчки, телевизии, компјутери, далечински контроли, со голем број на електронски производи.Соодветен електронски производители да се направи производ апликации, одржување апликации.Карактеристики : SMD 9014 мали димензии, стабилни карактеристики, погоден за модерна печ коло апликации, со голем број на електронски производи.Електронска алатка опрема SMD9014 (J6), поправка алатки за SMD9014 (J6), Општо електронски компоненти..производот како што е опишано во слика.SMD9014 (J6) Транзистори SOT-23 NPN Општи Нови Транзистори 100pcs.Опис : - SMD9014 (J6) Транзистори SOT-23 NPN Општи Нови Транзистори 100pcs - Користи : најчесто се користат за ниска моќност triode 9014, што се користи во електронски играчки, телевизии, компјутери, далечински контроли, со голем број на електронски производи.. - Соодветен електронски производители да се направи производ апликации, одржување апликации.. - Карактеристики : SMD 9014 мали димензии, стабилни карактеристики, погоден за модерна печ коло апликации, со голем број на електронски производи.. - Електронска алатка опрема SMD9014 (J6), поправка алатки за SMD9014 (J6)Општата електронски компоненти..производот како што е опишано во слика.Спецификација : - Материјал : различни - Производ големина : SOT-23 - Модел : 9104 (J6) - Издржат напонот : 45 V - Тековни : 100ma - Поларитетот : NPN - Пакет : sot-23 - Замена : J6 - Материјал : силикон обланда - HFE : 300-400 - Количина : 100 PCS - Тежина : 2g Package Вклучува : 100 Парче SMD Triode Транзистори.