YG-1 E5059 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Долго се Постигне, Соголени (Светла) Заврши, Не-Центар за Сечење, 50 Сте Хеликс, 3 Флејта, 6 вкупна Должина, 0.625 Сечење Дијам
  • Ново

YG-1 E5059 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Долго се Постигне, Соголени (Светла) Заврши, Не-Центар за

DEN 2436.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Дизајниран да ја машината од не ' рѓосувачки челик, inconel, титаниум и други тешко да машински материјали.Дизајниран да ја машината од не ' рѓосувачки челик, inconel, титаниум и други тешко да машински материјали.Тоа е 3 flute дизајн дава висока стабилност и овозможува добар чип отстранување во слегување и slotting операции.Високиот гребло агол и 50 степен хеликс овозможува исклучително широк спектар на примена.