Chocobo е Зандана 2
  • Ново

Chocobo е Зандана 2

DEN 239.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

СИТЕ ВРЕМИЊА КЛАСИЧЕН.Играчите можат да се комбинираат оклоп или оружје да се формира посилни ресурси во нивната потрага.Дури и така, гејмерите во потрага по едноставен, inoffensive, и неверојатно replayable RPG може да се најде утеха во темнината, dank, и старомодно вдлабнатини на Плоштадот е занданите.Звукот се состои претежно од jazzy, оптимист песни (обично варијации на Chocobo или Moogle теми) и Квадрат е необјасниво 16-битна, tinny звучни ефекти.Андреј VestalАвторски Права © 1998 Game Spot Inc.Модерната RPG кроења се фрла од прозорецот како Плоштад се враќа на својата RPG корени : на "истражуваат, да го убие, се соберат" игра триумвират. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.Стандардот ноктот удар работи доволно добро против повеќето противници, но магија правопис, проектилот оружје, или свикал чудовиште може да ви даде потребни раб.На cutesy жалба на Chocobo е Зандана 2 може да изгледа како ако тоа е во насока на помладите играчи, но не е доволно длабочина тука за да ги задоволи постарите гејмери.Серија на случајно генерирани, multifloor занданите чекаат нашите бестрашен птици, секој поголеми и посложени од минатата.Опис на производот ТЕШКО ДА се НАЈДЕ ИГРА.За почеток, Chocobo е Зандана 2 ви овозможува двајца играчи партнер во игра како тие пребарување неколку случајно генерирани занданите кои се полни со стапици, чудно уреди, и чудовишта, што го прави тешкотии се зголеми како играта напредува.Генерално, Chocobo е Зандана 2 е одлична игра за играчи бара да се добие почеток во улога играат игри.Chocobo, дека симпатична birdlike суштество на Final Fantasy слава, се враќа во својата сопствена улога игра авантура.Гејмери седеше пред својата неонски-зелена терминали, ги насочува нивните ASCII херој низ случајно генерираниот, лавиринт-како занданите, собирање на предмети, оружје и оклоп, како тие отиде.Помеѓу вашиот зандана патува, играчите се во можност да истражуваат села за да се добијат вредни индиции за патување.На cutesy жалба на Chocobo е Зандана 2 може да изгледа како ако тоа е во насока на помладите играчи, но не е доволно длабочина тука за да ги задоволи постарите гејмери. Robb Guido Pros : Случајно генерирани занданите обезбеди различни Оклоп и оружје може да се комбинираат за да формираат посилни оклопи и оружје лошите страни : приказната не е како ангажирање како оние на другите Squaresoft игри П.Генерално, Chocobo е Зандана 2 е одлична игра за играчи бара да се добие почеток во улога играат игри.Кога Chocobo дела, непријателите акт; кога Chocobo останува стави, непријатели за замрзнување е премногу.Помеѓу вашиот зандана патува, играчите се во можност да истражуваат села за да се добијат вредни индиции за патување.