Yinpecly 8Pcs М8×35mm 1.25 mm Теренот Должина на 304 Нерѓосувачки Челик Круг Domed Главата Плоштадот Вратот Превоз Завртки Тон Сребро.
  • Ново

Yinpecly 8Pcs М8×35mm 1.25 mm Теренот Должина на 304 Нерѓосувачки Челик Круг Domed Главата Плоштадот Вратот

DEN 170.16

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Пакет Содржина : 8pcs x Круг Капа на Главата Нерѓосувачки Челик Плоштадот Вратот Завртки.Димензија : М8×35mm; Конец Должина : 29.6 mm/ 1.17 инчен; Завртка Род Должина : 35mm/ 1.38 инч.Материјал : Превоз Завртки се 304 од не ' Рѓосувачки Челик давајќи им еден од највисоките форми на отпорност на корозија.Ова ги прави совршен избор за употреба во било која средина (вклучувајќи ги и морските/saltwater).Нашите превоз главата завртки се многу силни и големи се и за внатрешна и надворешна употреба.Без разлика дали сте поврзани на натрупување на saltwater клупа или обезбедување замав поставите, може да зависи превоз завртки да се одржи и последниот.Функција : Овој голем круг domed главата со цел да се елиминира потребата за миење; Плоштад вратот под главата помага само за заклучување.Yinpecly М8×35mm Круг Главата Плоштадот Вратот Bolt Description : 1. ВИСОК КВАЛИТЕТ, од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК : Превоз Завртки се 304 од не ' Рѓосувачки Челик давајќи им еден од највисоките форми на отпорност на корозија.Ова ги прави совршен избор за употреба во било која средина (вклучувајќи ги и морските/saltwater)2. ЗАВРТКИ МОЖЕ да ЗАВИСИ ОД : Нашите превоз главата завртки се многу силни и големи се и за внатрешна и надворешна употреба.Без разлика дали сте поврзани на натрупување на saltwater клупа или обезбедување замав поставите, може да зависи превоз завртки да се одржи и последниот.3. ПРЕВОЗ ЗАВРТКИ : Превоз завртки се desgined со голема мазна круг domed главата и плоштад вратот под главата.На голема глава помага да се елиминира потребата за миење и на плоштадот вратот е само дел за да се елиминира врти, како и потребата за возење алатка.Превоз завртки најчесто се користи за да се зацврсти дрвена дел или дрво или метал рамка.Спецификација : Материјал : 304 од не 'Рѓосувачки Steel Color : Сребро Tone Surface Третман : Unfinished Thread Големина : M8 Thread Стандард : Метрички System Thread Должина : 29.6 mm/ 1.17"Завртка Род Должина : 35mm/ 1.38"Главата Кол : 17.1 mm/ 0.67"Главата Дебелина : 5.28 mm/ 0.21"Плоштад Вратот Ширина : 8.36 mm/ 0.33"Вкупна Должина : 40.28 mm/ 1.59"Вкупна Ширина : 17.1 mm/ 0.67"Вкупна Висина : 17.1 mm/ 0.67"на Теренот : 1.25 mm/ 0.05"Одделение Оценка : 5.8 Пакет Содржина : 8pcs x Круг Главата Плоштадот Вратот Завртки.