Кабелот, Повлечете Црн Мост Тип Влечете Синџир Трајни Жица Превозникот Флексибилни Вгнездени Полу 7 x 7mm Најлон Синџир за 3D Принтери за Роботи за Камен Машини
  • Ново

Кабелот, Повлечете Црн Мост Тип Влечете Синџир Трајни Жица Превозникот Флексибилни Вгнездени Полу 7 x 7mm Најлон

DEN 239.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Со засилен најлон PA66, растојанието е мал, работата е особено тивко, и бучавата е на ниско ниво.Широко се користи во 3 D принтери, CNC машина алатки, електронска опрема, камен машини, стакло машини, вратата и прозорецот машини, шприцмашини, роботи, прекумерна тежина транспорт на опрема, автоматски магацини, и слично.Силна структура, не е лесно да се деформира.Брзо се движат брзо, многу погодна за кратко растојание сметководствена светлосни услови.Материјалот е има силна способност, отпорност на абење и висока температура отпор. 1. Со засилен најлон PA66, растојанието е мал, работата е особено тивко, и бучавата е на ниско ниво. 2. Материјалот е има силна способност, отпорност на абење и висока температура отпор 3. Силна структура, не е лесно да се деформира 5. Широко се користи во 3 D принтери, CNC машина алатки, електронска опрема, камен машини, стакло машини, вратата и прозорецот машини, шприцмашини, роботи, прекумерна тежина транспорт на опрема, автоматски магацини, и слично.

Condition:
100% Brand new
Material:
Reinforced nylon PA66
Color:
Black
Inner Height x Inner Width:
Approx. 7 x 7mm / 0.3 x 0.3in
Outside Height x Outside:
Approx. 10 x 12mm / 0.4 x 0.5in
Length:
Approx. 100cm / 39.4in
Bending Radius:
R15
Open Method:
Bridge Type(can not be opened)
Open Mode:
Bridge does not open
Temperature Resistance:
-25~100℃
  :
Package List:
1 x Nylon Energy Drag Chain :