Фунта Печат и Снабдување (STCC) ORTFE328 Број-328 Стандард Тефлон O-Ring, Извонредна Времето Отпор, Polytetrafluoroethylene, 1-7/8 ID, 2-1/4 OD
  • Ново

Фунта Печат и Снабдување (STCC) ORTFE328 Број-328 Стандард Тефлон O-Ring, Извонредна Времето Отпор, Polytetrafluoroethylene,

DEN 132.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Фунта Печат & Овозможиме, Чиста Тефлон O-Прстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат висока отпорност кон понижувачко ефекти на изложеност на таквите растворувачи како acetone, MEK, и xylene.Температурата Опсег : -300° до +450°F. Тврдост (Брегот На) : 98. Фунта Печат & Снабдување TFE О Прстени поседуваат просек еластомер карактеристики од 2.500 до 3,500 psi затегнувачка цврстина, и 300% издолжување, тие се тешки, отпорност, ниско ниво на триење, не-извртување изведувачи над исклучително широк температура опсег.Посебно мора да се внимава за време на ракување и инсталација на PTFE печат.Тие вообичаено се водат одговара како традиционалните еластомер О-Прстени.Поради неговата лоша абење отпор, за време на О-прстен инсталација особено треба да се внимава за да се избегне nicking или гребење Тефлон, како несовршености ќе предизвика О-прстен истекување.Фунта Печат & Овозможиме, Чиста Тефлон О Прстени се состојат од polytetrafluoroethylene (PTFE), цврст полимер кој се смета за еден од светот повеќето не-леплива полимери.PTFE, можат да го издржат агресивни средини, високи температури, високи притисоци и сува работи кои традиционално радијална вратило печати направени од еластомер запечатување материјали не можат да го издржат.ORTFE328.