Фунта Печат ORBUNNSF70D909X25 909 Buna/Нитрилна NBR 70D NSF Одобрени О-Прстен (Пакување од 25)
  • Ново

Фунта Печат ORBUNNSF70D909X25 909 Buna/Нитрилна NBR 70D NSF Одобрени О-Прстен (Пакување од 25)

DEN 133.44

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Фунта Печат, Inc NSF Стандард 61 одобрени од 70 Г Нитрилна Buna-N, NBR O-прстени се општа намена, сулфур-излечи соединение со температура опсег од -40 до +250 F.Чешми и водоводни производи наменети за контакт со вода за пиење треба да биде тестиран и сертифициран за NSF/ANSI Стандард 61.NSF-сертифицирани производи се широко прифатени од страна на водоводни инспектори и кодот службеници низ Северна Америка.Милиони луѓе се безбедноста на храната, водата и потрошувачки производи за готово, на дневна основа Зошто?Бидејќи на три писма : NSF NSF сертификација е вашиот клуч да прави сигурни дека производите што користат исполнат строги стандарди за јавната здравствена заштита; Стерлинг Печат & Снабдување Buna NBR 70 durometer NSF одобрени O-прстени се вашиот одговор Фунта Печат & Снабдување NBR O-прстени се општа намена, сулфур-излечи NSF Стандард 61 одобрени Нитрилна (Buna-N) соединение со температура опсег од -40 до +250 F Избор на производ е сертифициран од NSF ви овозможува да знаете компанијата е во согласност со строгите стандарди и процедури утврдени со NSF Секој аспект на производот развој е темелно оценети пред да може да заработи NSF сертификација На NSF Вода Дистрибутивни Системи Програма е одговорен за сертификација на вода за пиење третман NSF/ANSI Стандард 61 е НИ Стандард издадени од страна на Националните Санитарни Фондацијата која го дефинира прифатливи нивоа на загадувачки материи и нечистотии што може да ги филтрирам или мигрираат од компоненти и уреди во вода за пиење системи Дали ќе производство вентили, чешми, бакарни цевки, тоне, thermostatic мешање вентили, backflow preventers, тоалети, септички цистерни, тушеви или практично било кој друг вид на водоводни производ, NSF обезбедува тестирање и тврдења треба да се добие производ прифаќање и кодот согласност низ Северна Америка NSF-сертифицирани производи се широко прифатени од страна на водоводни инспектори и кодот службеници низ Северна Америка Чешми и водоводни производи наменети за контакт со вода за пиење треба да биде тестиран и сертифициран за NSF/ANSI Стандард 61 Оваа Американскиот Национален Стандард ограничува износот на нечистотии дека одделни производи можат да се воведат во домот е снабдувањето со вода, вклучувајќи олово и други метали, испарливи органски хемикалии, phthalates и biphenyl A (BPA) Производи опфатени со овој стандард вклучуваат чешми, цевка, водата за пиење фонтани, вода метри и вода складирање тенкови.