Коло Прекинато, Облаците Серверот AC 400V Кола Breakers WiFi за Дома(16A)
  • Ново

Коло Прекинато, Облаците Серверот AC 400V Кола Breakers WiFi за Дома(16A)

DEN 271.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Далечински Управувач : Поддржува Wi Fi и и конекција.Кога постои интерференција и Wi Fi е исклучен, е поврзан за работа.Одлична Услуга : Моќен и професионални облаци серверот ќе ви обезбеди сигурен и безбеден позадина услуги, многу практични и ефикасни.Полесно Спарување : Овозможува истовремено спарување на повеќе производи во голем број на спецификација и спарувањето е многу брз и лесен.Security Кодот : Опремени со сеф брава, електрични одржување е безбеден и едноставен, и на коло прекинато, исто така може да спречи контакт пречки.Стабилна Работа : импулс издржат напонот е 6000 V, која ветува стабилна работа и долг животен век, дури и под напон над услови.Функција : 1. Далечински Управувач : Поддржува Wi Fi и и конекција.Кога постои интерференција и Wi Fi е исклучен, е поврзан за работа.2. Стабилна Работа : импулс издржат напонот е 6000 V, која ветува стабилна работа и долг животен век, дури и под напон над услови.3. Одлична Услуга : Моќен и професионални облаци серверот ќе ви обезбеди сигурен и безбеден позадина услуги, многу практични и ефикасни.4. Полесно Спарување : Овозможува истовремено спарување на повеќе производи во голем број на спецификација и спарувањето е многу брз и лесен.5. Security Кодот : Опремени со сеф брава, електрични одржување е безбеден и едноставен, и на коло прекинато, исто така може да спречи контакт пречки.Спецификација : Предмет Тип : Коло Breaker Material : PA66-DSM Пламен Retardant Shell Rated Напон : AC 400 VNominal Краток Спој Кршење Капацитет : nic : 6k A Ics : 6k A.Номинална Импулс Издржат Напонот : 6000 VNumber на Столбови : 4 PWorking Температура : -25℃~+65℃Заштита Ниво : IP20 Mechanical Век : ≥10000 Times Electrical Век : ≥6000 Times Instantaneous Патување Форма : Тип CControl Режим : Работен режим, спарување на владата.Започнете Метод : Wi Fi мобилен телефон СТАН далечински прекинувач, Bluetooth.Патување Метод : во Текот тековната патување.Примена предмет : За изолиран остров напојување, кула опрема, внатрешно осветлување, куќа напојување, поле инженерство, планински објект, уличното осветлување контрола.Пакет Листа : 1 x Коло Breaker1 x Корисникот Manual Note : ве Молиме инсталирајте ја од стручен електричар, во спротивно може да има ризик од електричен шок.

Item Type:
Circuit Breaker
Material:
PA66-DSM Flame Retardant Shell
Rated Voltage:
AC 400V
Nominal Short Circuit Breaking Capacity:
nic
Rated Impulse Withstand Voltage:
6000V
Number of Poles:
4P
Working Temperature:
-25℃~+65℃
Protection Level:
IP20
Mechanical Life:
≥10000 Times
Electrical Life:
≥6000 Times
Instantaneous Trip Form:
Type C
Control Mode:
Working mode, pairing mode.
Start Method:
WiFi mobile phone APP remote switch, Bluetooth.
Trip Method:
Over current trip.
Application Scope:
For isolated island power supply, tower equipment, outdoor lighting, house power supply, field engineering, mountain facility, street light control. 
Package List:
1 x Circuit Breaker :
1 x User Manual :
Please install it by a professional electrician, otherwise there may be risks of electric shock. :