Soapow 720/1080/ 4K Свитлива Мини Летало Почетник РК Quadcopter, 360 степени Височина Задржете/ 3DFlips/ Само - Ротација/Обезглавени Mode/Едно - Копче за полетување/Слетување/Брзина на П?
  • Ново

Soapow 720/1080/ 4K Свитлива Мини Летало Почетник РК Quadcopter, 360 степени Височина Задржете/ 3DFlips/ Само

DEN 544.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Не ќе€т Изгуби Насока - Во Обезглавени Режим, можете да лета на летало без да се грижиш за тоа што насока е соочуваат, особено кога летало е далеку.На летало ќе лебди во одредена височина кога ќе се пушти гас за стап.Лесно ракување со екстра забава.HD Камера Летало- 4 DRC се Смета дека сите Аспекти за Почетници и, Сите Функции за Лесно Ракување Вклучени : HD Камера за видео/ Височина Задржете/ Обезглавени Mode/ 3 D Флип/ Една Клучна полетување и Слетување/ Траекторијата на летот.ЏЕБ Големина Дизајн- торбичката за слободни, со преносни големина, само стави мини летало во џеб и да ја однесете до насекаде и во секое време за да се исполни страсни ентузијазам.Ултра - светли интегрирани LED светло помага лесно да се идентификува насоката, што го прави искуство страшно.WI - FI во РЕАЛНО-ВРЕМЕ FPV ПРЕНОС : да Работат на вашиот камера летало преку стан ( iphone/ Андроид ) преку Wi - Fi, додека ужива во реално време high - definition слики.Својата забава, за да снима и практично да ги споделите.ЕДНО-КОПЧЕ за полетување Виткање Големина : 12x7. 4x5cm Складирање Торба Големина : 18x5x15cm Летало Батерија : 3. 7 V 600m Ah Lipo ( Вклучени ) Време : 15mins Далечинска Контрола на Далечина : За 150m Висина : во рамките 30m Далечински Управувач Батерија : 3pcs АА батерија ( Не се вклучени ) Recom Возраст : 14 Y+ Камерата Резолуција : 720 P, 1080 P, 4 K ( Изборен ) Забелешка : ве Молиме овозможи 1 - 3cm ( 0. 4- 1. 18" ) разликата се должи на прирачник за мерење и мали варијации на боите за различни екранот поставување.Пакет Вклучувајќи Пакетот Вклучува : 1 x Двојно Камера UAV 1 x Далечински Управувач 4 x Пропелер 1 x Батерија 1 x Полнење преку USB Кабел 1 x Шрафцигер 1 x Прирачник за Корисникот 1 x СТАН Инструкции 1 x Летало за Чување.

Item Type:
Four- axis Dual Camera UAV
Product Size:
Open Size- 24x20x5cm; Folding Size
Storage Bag Size:
18x5x15cm
Drone Battery:
3. 7V 600mAh Lipo ( Included )
Time:
15mins
Remote Control Distance:
About 150m
Height:
within 30m
Remote Control Battery:
3pcs AA battery ( Not included )
Recom Age:
14Y+
Camera Resolution:
720P, 1080P, 4K ( Optional )
Note:
Please allow 1- 3cm ( 0. 4- 1. 18 ) difference due to manual measurement and slight color variation for different display setting. :