Црна Најлон Флексибилни Вгнездени Полу Затворени Влечете Синџир Кабел Жица Превозникот R15 7 x 7mm,за 3D Печатач CNC Машина Алатка
  • Ново

Црна Најлон Флексибилни Вгнездени Полу Затворени Влечете Синџир Кабел Жица Превозникот R15 7 x 7mm,за 3D Печатач

DEN 350.40

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Со засилен најлон PA66, растојанието е мал, работата е особено тивко, и бучавата е на ниско ниво.Материјалот е има силна способност, отпорност на абење и висока температура отпор.Силна структура, не е лесно да се деформира.Брзо се движат брзо, многу погодна за кратко растојание сметководствена светлосни услови.Широко се користи во 3 D принтери, CNC машина алатки, електронска опрема, камен машини, стакло машини, вратата и прозорецот машини, шприцмашини, роботи, прекумерна тежина транспорт на опрема, автоматски магацини, и слично.Карактеристики : 1. Со засилен најлон PA66, растојанието е мал, работата е особено тивко, и бучавата е на ниско ниво. 2. Материјалот е има силна способност, отпорност на абење и висока температура отпор 3. Силна структура, не е лесно да се деформира 5. Широко се користи во 3 D принтери, CNC машина алатки, електронска опрема, камен машини, стакло машини, вратата и прозорецот машини, шприцмашини, роботи, прекумерна тежина транспорт на опрема, автоматски магацини, и слично.Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Материјал : Засилен најлон PA66 Боја : Црна Внатрешна Висина x Внатрешна Ширина : Прибл. 7 x 7mm / 0.3 х 0.3 Надвор во Висина x Надвор : Прибл. 10 x 12mm / 0.4 х 0.5 во Должина : Околу. 100cm / 39.4 во Радиус на Свиткување : R15 Отворениот Метод : Мост Тип(не може да се отвори) Отворен Режим : Мост не се отвори Температура Отпор : -25~100℃ Пакет Листа : 1 x Најлон Енергија Влечете Синџир.