Кабелот, Повлечете Синџир, Мали Проред Жица Превозникот, Отпорност на Абење Висока Температура Отпор за 3 D Печатач
  • Ново

Кабелот, Повлечете Синџир, Мали Проред Жица Превозникот, Отпорност на Абење Висока Температура Отпор за 3 D

DEN 285.36

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Широко се применуваат во 3-d печатач, CNC машина алатки, електронска опрема.Армирано-најлон, висока температура отпор,отпорност на абење, отпорност,сол/киселина/ алкално отпор.Затоа што на мала проред, па тоа е тивко и помалку бучава кога е оперативен.Со голема Тешки оптоварување и долго служат живот.Силна структура, не е лесно да се деформира.Карактеристики : Широко се применуваат во 3-d печатач, CNC машина алатки, електронска опрема, оган контрола на машини, камен машини, стакло машини, вратата на машината, инекција машина, робот, со прекумерна тежина транспорт на опрема, автоматски складиште итн.Затоа што на мала проред, па тоа е тивко и помалку бучава кога е оперативен.Армирано-најлон, висока температура отпор, отпорност на абење, отпорност, сол/киселина/ алкално отпор.Силна структура, не е лесно да се деформира.Со голема Тешки оптоварување и долго служат живот.Брзо се движат брзо, многу погодна за кратко растојание имајќи мала тежина состојба Спецификации : Материјал : засилен најлон PA66 Боја : црна Внатрешна дупка големина : 10 * 10мм/0.39 *0.39 инчен Надворешниот дупка големина : 14 * 17mm/0.55 *0.67 инчен Вкупна Должина : 1000 мм/40inch радиус на Свиткување : R28 се Отвори режим : мост тип не може да се отвори капацитет : 100 Оптоварување тежина : A1005 Неподдржан должина : A10000mm Температура отпор : 80-120 степени Пакет се Вклучени : 1 x Црни Најлон Кабелот, Повлечете Синџир .