Професионални Мини Дигитален Hygrometer Thermome Влажност Метар Температура Внатрешен Сензор на Влажност LCD Дисплеј со 1.5 М Кабел
  • Ново

Професионални Мини Дигитален Hygrometer Thermome Влажност Метар Температура Внатрешен Сензор на Влажност LCD

DEN 1795.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.Можете да барате клучни зборови во нашата продавница.Јас верувам дека може да се најдат на модулите што треба.Тестирање пред превозот.САД и Канада Проценува Време на Испорака : 6-24 дена(trackable),- Ние нудиме Забрзан Превозот услуга : 3-8 дена.(со исклучок на ракување со времето).Ако цел износ над НАС $150, ние ќе ги искористиме Препорачана Превозот услуга за слободни.Ние правиме максимални напори за да се обезбеди на клиентите со задоволителна услуга.било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.Професионални Мини Дигитален Hygrometer Thermome Влажност Метар Температура Внатрешен Сензор на Влажност LCD Дисплеј со 1,5 M Cable Temperature Опсег : -50°c ~ 70°c Мерење на Влажност Опсег : 10% RH ~ 99% RH Влажност на Точноста : 5% Влажност Резолуција на Екранот : 1% RH Температура на Точноста : 1°C Оперативен Напон : 1.5 V, или LR44 батерии (Не се Вклучени) Земање на мостри Период : 10-ТИ Димензија : прибл. 48 x 28.5 x 15.2 mm LCD Димензија : прибл. 40 x 22.5 mm димензии за Инсталација : прибл. 46 x x x x 27 x x x x 13.5 mm Боја : Црна Оваа hygrometer има сонда, која може да се тестираат некои места влажност точно.Тоа беше се користи широко Пакет се Вклучени : 1 x Дигитален hygrometer термометар.