Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира III Панталона
  • Ново

Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира III Панталона

DEN 2880.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овие разноврсна панталони ќе ви ги топли и суви, во широк спектар на зимски временски услови — без разлика колку е ладно и колку се благи.Од аикидо, скијање, снег/мраз за качување, и snowmobiling.Внатрешната обвивка се состои од нашите метален dot моделот дизајниран за да ја задржат топлината, додека дише ткаенина dissipates влага.Вие сте само најде совршен снег панталони за најсложените зимски активности.Редовно Се Вклопуваат.ФУНКЦИОНАЛНА ВОДООТПОРЕН СНЕГ ПАНТАЛОНИ : Кога форма следи екстремни функција, на Сртот 2 Кандидира IV жадувам е дизајниран за хард-полнење перформанси во зима е ладно снег.Дизајниран за совршено се вклопуваат, со половината прилагодливи јазичиња, овие аикидо панталони се карактеристика вчитан.OMNI-ТОПЛИНА : Нашиот патентиран Топлина Рефлексивни облека се крајната тело топлина за управување со системот за отворено перформанси.И за вашиот inseam мерка, мерка од врвот на мвр нога на дното на глуждот.Обвивка : 100% полиестер.Omni-Tech Генерација Dobby 100% најлон, Omni-Топлина Рефлексивни Microtex Светлина 100% полиестер.Достапни во повеќе бои и големини за мажи.Нога отвори, артикулирани колена, внатрешни gaiters, и ткаенината-чувари го подигнете искуство.OMNI-TECH : Нашиот комерцијален технологија обезбедува воздух-порозни заштита, што е водоотпорен и дише, одржување на мајката природа е елементи надвор, во исто време овозможувајќи внатре да дишат, одржување сте суви и удобно, без разлика на условите.За да се обезбеди соодветна одговара, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата.ГОЛЕМ ТОВАР ЏЕБОВИ : Дизајнирани да се носи на сите ваши снег додатоци и опрема во стил, овие разноврсна снег панталони функција zippered страна џебови, задниот џеб, и огромен товар џебови.Без разлика дали сте зима спортист или не, овие напредни снег панталони ќе ви ги удобно и сува во било кој временски услови.ДРЖИ СНЕГОТ ОД : Совршен за скијачи, snowboarders, и зимскиот планински climbers.На Колумбија Мажите Риџ 2 Кандидира IV снег жадувам карактеристики на дише, ventable, водоотпорен школка, во комбинација со нашата Omni-ТОПЛИНА™ систем, топлина-одржување на мисловните обвивка. Zippered затворање.Овие се твоите одат-да, сите-ден, хард кор, снег жадувам систем.Термички рефлексивни точки регулирање на температурата, со користење на простор-ќебе технологија да размислуваат и да се задржи вашето тело топлина, додека сеуште овозможувајќи висок степен на breathability и внатрешни работи струење.