Nikon NIKKOR Z 85mm f/1.8 S Објектив за Z Серијата Mirrorless Камери - со Hoya 67MM Дигитален Филтер за Полнење II (УВ/CPL/ND8x), Чистење, Полнење, Микрофибер Крпа,
  • Ново

Nikon NIKKOR Z 85mm f/1.8 S Објектив за Z Серијата Mirrorless Камери - со Hoya 67MM Дигитален Филтер за Полнење

DEN 19126.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

NIKKOR Z 85mm f/1.8 S Леќа - LC-67 B 67mm Snap-На Предна Леќа Капа - LF-N1 Задните Леќи на Капа - HB-91 Леќа Худ - CL-С1 Леќа Случај - Nikon 5 Година Ограничена Гаранција (1 Година + 4 Година САД Продолжување) - HOYA 67 MM Дигитален Филтер за Полнење II (УВ/CPL/ND8x) - Чистење Комплет - Микрофибер Крпа.Планината Тип : Nikon Z Планината.Фокусна Должина : 85mm.Бленда : Максимална : f/ 1.8 Минимална : с/ 16. Формат : FX.Покачени од страна на достигнувања на револуционерниот Z планината, на NIKKOR Z 85mm f/1.8 S е премиум S-Линија леќа која мешавини оптички оригиналност и уметнички нијанса.Додворувања перспектива.Неверојатен резолуција.Зачудувачки bokeh.Непоколеблива фокус и lifelike точноста надомест на штета.Ова е 85mm премиер леќа која ќе ја воодушеви и инспирира оние кои се пука портрети, headshots, мода, свадби, тесни видео снимки, улична фотографија или било која ситуација во која се истакнува на човечки облик.S-Линија NIKKOR квалитетот на својата апсолутна најдобри.На врвот на постојано проширување на NIKKOR Z леќа постава, S-Линија леќи им помогнам на Nikon е традицијата на оптички извонредност и иновација на невиден нови височини.Супериорни перформанси и резолуција.Софистицирани карактеристики и оперативност.Специјализирани технологии и сигурност додатоци.Сите додека преземање на целосна предност на монументалната Nikon Z планината и почитување на силните на квалитетот на сликата и да се изгради стандарди.Чиста Природна Убавина Неколку предмети претставување на предностите и недостатоците на леќа појасно од човечкото лице.Нашите очи се толку вешти во откривање на фокус прашања, лицето форма нарушување, неприроден тонот на кожата речиси било каква несовршеност.На NIKKOR Z 85mm f/1.8 S доловува човечки облик во здивот јасност и острина.Додворувања Перспектива облик на лицето е во голема мера влијае и фокусна должина.На NIKKOR Z 85mm f/1.8 S 85mm перспектива е во рамките на слатка место за портрети и fash.