Дувачкиот Цевки Вклучите, Класа 250, Tee, 3 NPT Женски
  • Ново

Дувачкиот Цевки Вклучите, Класа 250, Tee, 3 NPT Женски

DEN 6115.44

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овие приклучоци содржат олово и не им е дозволено од страна на сојузниот закон да се инсталира за вода за пиење се користи во U. S. A. и територии.Женски Национален Цевка Коси (NPT) теми на сите три завршува за поврзување на машките цевки.Изработени од месинг за поголема отпорност на корозија од челик.Во однос мекоста на метал овозможува построги печат и леснотијата на инсталација.Ги исполнува спецификациите ANSI Б1.20.1 и ANSI Б 16.15 за обезбедување на квалитетот.Оваа tee е класа 250 месинг цевки вклучите, со женски Национален Цевка Коси (NPT) теми за поврзување и разгранување три парчиња на цевката.Оваа tee има NPT теми на сите три завршува за создавање на построги пломби од директно теми.Тоа е изработени од месинг, која има поголема отпорност на корозија од челик, а материјалот е релативен мекост овозможува лесна инсталација.Притисокот оценки за оваа класа 250 tee се 250 килограми по квадратен инч (psi) за пареа и 400 psi за вода, нафта и гас (WOG), и фитинг ги исполнува стандардите ANSI Б 1.20.1 и ANSI Б 16.15 за квалитет assurance.Class е стандард во врска со толеранцијата, изградба, димензија, и дебелината на ѕидот, но тоа не е директно мерење на максимален работен притисок.Цевководни фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).