U-Pol 2812 Јасен Систем 2081 Хс Грб Боја, 5 Литар, со 2.5 Литарски Hardener (СРЕДЕН HARDENER)
  • Ново

U-Pol 2812 Јасен Систем 2081 Хс Грб Боја, 5 Литар, со 2.5 Литарски Hardener (СРЕДЕН HARDENER)

DEN 784.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Висок Материи Уретан Јасно Грб со 2 : 1 Мешање Сооднос.Бариера против гасови, вода и растворувачи.Лесно да се применуваат со одличен проток.Стврднува брзо да се даде висока изгради У V отпорни слој.Длабоко влажно-да изгледа сјајна и транспарентност.На UPol 2К ХС Производство Јасно Грб 2 : 1 е висок сјај слој, кој сида авто refinishing работни места.Оваа универзална, вода-јасно слој е лесно да се примени и нуди исклучителни проток.Тоа се суши брзо и може да се buffed и изшкуркан лесно.Дизајниран да им понуди на оптимална флексибилност, ова clearcoat може да работат и за самото место, панел, и целокупната поправки.Тоа може да биде воздушно сушен или сила-сушени надолу во нацрт, крстот проток на кабини или со инфраред сушење tools.Оваа трајни формула е ув отпорни и можат да го задржат сјај - одлична за употреба во менливо продавница услови.Оваа високо-отпад формула може да се намали за 10%.Таа работи како одличен clearcoat да се репродуцираат на оригиналниот производител е крај.Отсуство на јасно палто за минимум 6 часа за да се исуши на 72 степени F или сила сув 30 минути на температура од 140 степени Ф Ако го оставите U-Pol 2К ХС Производство Јасно Палто со 2 : 1 да се исуши за 12 часа, песок јасно грбот пред recoating.Имајте на ум дека времето што е потребно да се исуши ќе зависи од филмот дебелина, температура и услови на влажност.Hardeners доаѓаат со ова : БАВНО(UP2335), СРЕДНА(UP2325) и БРЗ(UP2030).UPO2812 2812 UPO-2812 UP2812 ДО-2812 Upol U-pol.