UOEIDOSB 0-200 Mm 7 Дигитални Protractor Агол Владетел Електрони Goniometer Protractor Inclinometer Агол Метар Мерење Алатки
  • Ново

UOEIDOSB 0-200 Mm 7 Дигитални Protractor Агол Владетел Електрони Goniometer Protractor Inclinometer Агол Метар

DEN 2829.12

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

2 во 1, може да се измери должина и агол во исто време.големиот екран.Лесно ракување преку три функција на копчиња.Нерѓосувачки челик е скала за трајни употреба.Брзо се прикажат се мери вредноста на големиот ЛЦД екран.Прицврстување навртки може да се поправи на мерење на агол во било која позиција. 2 во 1, може да се измери должина и агол во исто време.голема screen Easy операција преку три функција keys Stainless челик скала за трајни use Quickly се прикажат се мери вредноста на голем LCD screen Fastening навртки може да се поправи на мерење на агол во било position Two видови на мерење на агол и должина, метрички и инчни display Compact структура, лесно да се носат и use Easily се подготви линии со нерѓосувачки челик ruler It може да го замени плоштад, straight edge, плоштад, итн., и е широко се користат во разни области;параметар : Мерен опсег : 0-360°Резолуција : 0.05°Точност : ±0.3°Батерија : 3 V CR2032 батерија (не се вклучени)Работна температура : 0°C-40°CWorking влажност : 80%Должина : 200mm Material : Нерѓосувачки steel Easy да ја користите.издржливи.