738AL Пулсот Батеријата Место Заварувач,Лемење, Заварување Машина со 73LA Телескопски Рака,Телескопски Рака Рачно Заварување Функција
  • Ново

738AL Пулсот Батеријата Место Заварувач,Лемење, Заварување Машина со 73LA Телескопски Рака,Телескопски Рака

DEN 6240.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

738 AL Пулсот Батеријата Место Заварувач,.ГЛАВНИТЕ ПАРАМЕТРИ 1 : Модел : 738 AL;Влезен напон : 110 V;Моќност : 3.6 KW;Максимална заварување дебелина : 0.3 mm (никел-обложено челик);Заварување на струјата : 50 A-900 A прилагодливи.ГЛАВНИТЕ ПАРАМЕТРИ 2 : Двоен пулсот време : 1-10ms;Четири пулсот време : 2-20ms;Пулсот време : 8-80ms;Телескопски рака растојание : 95-160mm прилагодливи;Место заварување спектар на електричното заварување глава : 0.05-0,3 mm.ГЛАВНИТЕ ПАРАМЕТРИ 3 : Прилагодлив лемење pin место заварување на далечина : 2-7mm;Вкупна должина на мобилен место заварување пенкало : 580mm;Место заварување опсег : 0.05-0.2 мм;големината на Телото : 14*24.5*20cm.ЈАСНО ПАРАМЕТАР ЕКРАН : Кој јасни, лесно да се чита екран, нашите батеријата место заварувач машинска ви помага да се задржи на вистинскиот пат на вашата батерија место заварување лесно и да се следи и водич пулсот броеви и тековните параметри.УСЛУГАТА ГАРАНТИРА : Ние брод директно од НАС склад.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви обезбедиме со повеќето соодветно решение.Ние сме посветени во обезбедување на најдобра услуга за секој клиент!.Опис : Забелешка : батерии не included Specifications : Модел : 738 ALInput напон : 110 VPower : 3.6 KWMaximum заварување дебелина : 0.3 mm (никел-обложено челик)Заварување на струјата : 50 A-900 A adjustable Double пулсот време : 1-10ms Four пулсот работно време : 2-20ms Pulse-time : 8-80ms Telescopic-рака растојание : 95-160mm adjustable Spot заварување спектар на електричното заварување глава : 0.05-0.3 mm Adjustable лемење pin место заварување на далечина : 2-7mm Total должина на мобилен место-заварување пенкало : 580mm Spot заварување опсег : 0.05-0.2 mm Body големина : 14x24.5x20cm Body тежина : 5.6 кг Пакет Including1 x лемење, Заварување машина.