Cinematics Прилагодено Cine Леќа CZS Zf.2 Planar 85mm F/1.4 Филм Леќа Cinematics V2 за dslr фото Нова Камера
  • Ново

Cinematics Прилагодено Cine Леќа CZS Zf.2 Planar 85mm F/1.4 Филм Леќа Cinematics V2 за dslr фото Нова Камера

DEN 2376.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Кориснички Cine Carl Zeiss леќа ZF.2 Planar 85mm f/1.4 Cinematics V2. Стандарден објектив, прирачник механизам и голем агол на ротација за прецизна контрола.Поддршка full-frame SLR и dslr фото апарати. 0.8 modulus фокус прстен, да ви помогне да се фокусира попрецизно.Секој customed филм леќи претстави Φ114mm гума леќа заштитник, Општа политика за издавање на сертификати.2 Zeiss леќи.Answer : ___________________________ Note : камера не се вклучени answer : ___________________________ Note : Ова е cinematics втората генерација леќа, секој прстени е независен на ротација.Карактеристики : Прилагодено cine леќа CZS85mm f/1.4 Nikon планината.Стандарден објектив, прирачник механизам и голем агол на ротација за прецизна контрола.За целосна рамка SLR и dslr фото апарати. 0.8 modulus фокус прстен, да ви помогне да се фокусира попрецизно.Оригиналниот објектив параметри : објективот бренд :Carl Zeiss Леќи на камерата автоматски функција : Чиста прирачник леќа Модел:Planar Т* 85/1.4 ZF.2 Фокусна должина : Telephoto фиксен Објектив фокусна Филтер Големина : 72mm Фокусна должина, опсег : 85mm Максимална бленда : Ф1.4 Леќа планината : Nikon планината Целосна рамка : Поддршка full-frame dslr фото Секој customed филм леќи претстави Φ114mm гума леќа заштитник, Општа политика за издавање на сертификати.2 Zeiss леќи .Пред да нарачате,ве Молиме потврдете го со компанијата леќа инвентар, цел циклус за 7-15 дена.Вниманието : 1.филмот леќа е изменета со објективот на камерата. 2.објективот е направен од метал, а не пластика. 3.Главната разлика помеѓу филм леќа и леќите на камерата се фокусира опрема прстен; нашите прилагодено леќа има фокусот опрема прстен, и со оценки од два кругови ,(една марка е за Фотограф, другиот е за следат фокус техничар) 4.Сите наши леќа се направени во Метрички мерен систем .Империал measurement system леќа треба друг 7-15 дена за производство.Ако сакате да Царскиот measurement system еден plz контактирајте не преку порака,или ние ќе ги испрати еден Метрички.Овој објект е CZS85/1.4 ZF.2 прилагодено V2 cine леќа.Пакет содржи : 1 x Прилагодено cine леќа CZS85/1.4 ZF.2.