KEO 74246 Карбид-Падна Dovetail Машина, Соголени (Светла) Финиш, Weldon месо тело, 60 степени Агол, 3 Машина со Дијаметар, 1-1/4 месо тело со Дијаметар, 1-1/8 се Соочуваат со Ширина
  • Ново

KEO 74246 Карбид-Падна Dovetail Машина, Соголени (Светла) Финиш, Weldon месо тело, 60 степени Агол, 3 Машина

DEN 1224.96

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Карбид-падна алатки функција за сечење на рабови на карбид за отпорност на абење и челик месо тело за цврстина.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Карбид падна секачи.Dovetail секачи се предвидени со 60 степени агол користење на десната рака сечење акција.Карбид падна секачи.Карбид падна алатки вклучуваат 0.020 радиус.Карбид-падна алатки функција за сечење на рабови на карбид за отпорност на абење и челик месо тело за цврстина.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Dovetail секачи се предвидени со 60 степени агол користење на десната рака сечење акција.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.