Авто Спектар волтметар, Авто Спектар LCD Ниско ниво на Батеријата Напон, Континуитет Тестер за Проверка Наставник за Механичар
  • Ново

Авто Спектар волтметар, Авто Спектар LCD Ниско ниво на Батеријата Напон, Континуитет Тестер за Проверка Наставник

DEN 525.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За да им суди на нула, живи или жица од страна на еден тест пенкало мерење.AC/DC мери до 690 V.Ниско-батеријата напон индикација и мери напони над опсег, индикација.Покажуваат фаза односи меѓу три-фаза на АС.LCD напон и фреквенција на екранот.Овој напон континуитет тестер има такви функции како AC/DC (вклучувајќи три-фаза наизменични тековен) напонски мерења на локации, три-фаза AC фаза индикација, за мерење фреквенција, RCD тест, тест на континуитет, еден тест пенкало тестирање, итн.Функција : LCD напон и фреквенција на екранот.AC/DC мери до 690 V.За да им суди на нула, живи или жица од страна на еден тест пенкало мерење.Покажуваат фаза односи меѓу три-фаза на АС.Ниско-батеријата напон индикација и мери напони над опсег, индикација.Погоден за домаќинство, фабрика, на електрична енергија оддел, итн.Спецификација : Бренд : УНИ-TModel : UT18 CAuto Опсег : Yes High Напон Индикација Опсег : 713~788 VAuto режим на Струја :

Brand:
UNI-T
Model:
UT18C
Auto Range:
Yes
High Voltage Indication Range:
713~788V
Auto standby Current:
LCD Indication(Voltage):
6V~690V, ±(1.5%+5)
LCD Indication(Frequency):
40Hz~400Hz, ±(3%+5)
RCD Test:
Voltage
Phase Rotation Test:
570~400VAC (3phase)
Single (L2) Detection:
Voltage
Self-inspection:
LED, LCD
No Battery Detection:
Voltage Range
Polarity Detection:
Positive & Negative
Low Battery Indication:
Voltage
Silent Mode:
Yes
Work Light:
Yes
Continuity Test:
Resistance
Battery:
2pcs * 1.5V AAA Battery (NOT Included)
LCD Size:
Approx. 28 * 14mm
Color:
Red + Grey
Product Size:
Approx. 272*85*31mm/10.7*3.3*1.2inch
Weight:
Approx. 404g / 14.3oz
Voltage Indication Range Accuracy 6V :
12V 8V±1V 24V 18V±2V 50V 38V±4V 120V 94V±8V 230V 180V±14V 400V 325V±15V 690V 562V±24V :
Package List:
1 x Voltage & Con :