CMT 800.504.11 6-Парче Рутер Малку Сет, 1/2-Инчен месо тело
  • Ново

CMT 800.504.11 6-Парче Рутер Малку Сет, 1/2-Инчен месо тело

DEN 3599.28

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Сет содржи битови за rabbeting малку, залив малку, chamfering малку, ogee малку и 3 roundover битови. 2 Sinter Hip Hi-Густина Индустриски Хром Карбид сечење на рабови за долго-траен перформанси.Некои битови карактеристики antikickback дизајн за работа во безбеден начин.Некои делови се опремени со лого за лесно образец работа.Доставени во единствена тврдо случај, за сечење иверица, тврдо/иглолистен.