ДП да HDMI Адаптер Кабел, DisplayPort на HDMI Кабел 6 стапки, Машки да се Машки DisplayPort HDMI Кабел Конвертор Кабелот
  • Ново

ДП да HDMI Адаптер Кабел, DisplayPort на HDMI Кабел 6 стапки, Машки да се Машки DisplayPort HDMI Кабел Конвертор

DEN 239.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Удобен кабелот директно се поврзува со Display Port (ДП, ДП++, Display Port++) опремена компјутерска на HDTV, монитор, или проектор со HDMI влез.Позлатени Екран приклучок за HDMI кабел машки да се машки, се поврзува Display Port (ДП, ДП++, Display Port++) опремени уреди како десктоп/ лаптоп/ графичка картичка да HDMI монитор, HDTV и проектор за аудио и видео стриминг.Поддржува видео резолуција до 1920x1200 / 1080 P (Full HD) и беспрекорна аудио помине-преку за некомпресирани дигитални 7.1, 5.1 или 2 канали.Лесно да се поврземе, не треба да инсталирате Драјвери, преносни, флексибилни, plug and play.Ова може да се направи подобро забава искуства од мали или стар компјутер.Погодна за игра, уживаат дома театар, има извештај.Display Port конекторот со брави обезбедува сигурна врска со копчето за ослободување, кои мора да бидат депресивни пред unplugging.Тоа треба пролет се притисне порака за да ги добие слобода.на дното на displayport машки конектор, таму е пластичен дел да се притисне на. 1.8 m Злато позлатен Display Port ДП да HDMI Машки да машки Адаптер Видео Кабел hdmi да дп кабелот За PC Монитор 6 FT 1080 PProduct Опис : Име : ДП да HDMI Cable Resolution : 4 K, 1080 PInterface : Конзервирани-plated Outer Јакна : Еко-пријателски PVCLength : 6 стапки(1.8 м)Оклопна : АЛ-фолија оклопна + Конзервирани Бакарна Плетенка Shielding Application & Предност : Погоден за компјутер, ТЕЛЕВИЗОР, Лаптоп, Set-top box, PS3 Plug и play Support HDMI 4k, 1080p, 1080i или 720p output Provide напредно процесирање на сигналот со голема precision No треба да инсталирате драјвери, преносни, флексибилни, plug and play.