Forney 52881 Бустер Кабли, Број 6, 16-Нозе,Црна И Црвена,Медиум
  • Ново

Forney 52881 Бустер Кабли, Број 6, 16-Нозе,Црна И Црвена,Медиум

DEN 806.16

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Наскоро тој ќе се прошири производ различни со полначи информации за батеријата, заварување материјали и more. Лесно да се користи.Изработен од бакар-обложени алуминиум, овие скокач кабли работа во најлошите услови.Денес, Forney нуди илјадници металугрија производи во четири категории : заварување, абразиви, лична заштитна опрема и продавница tools.Ако имаш метални работи прашања, ние го добивме одговори. Forney започна со продажба на својот изум на "Forney Инстант Топлина Лемење Железо" од врата-до-врата низ срцето.Доказ за купување потребно.Forney Индустрии е еден од Америка е најдолгата оперативни семејство во сопственост на метални работи производ компании.Тоа не презема долго за земјоделците и ranchers да сфатат колку е корисно неговите пронајдоци беа.Нормално да се тешки лемење.По сите, Заварување во Америка не е само слоган, тоа е столб на оваа компанија.Тоа е речиси 90 години од Forney Индустрии е формирана со James D.занемарување, небрежност или несреќа, или што се користи во било кој начин спротивно на целта што се наменети.Издржлива пластика за носење.Со зголемената изложеност на JD производи, својот бизнис почна да се прошири.На Forney 52881 #6 бустер кабел ќе ви излезат на џем.Еден ден JD е голема внук, Dane Андерсон, ќе доведе компанијата и истиот наследство ќе се работи на четири генерации силна.Број 6 мерач бустер кабли.На крајот на Руралните Електрични Асоцијација добиената дозвола за трговци да се искачи нови столбови за да се поврземе заварувачи за демонстрации. 16 метри (4.JD Forney е внук, Стив Андерсон, сега е Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Forney Индустрии, и е посветен на своите клиенти успех; наследство на неговиот дедо почна сите оние години.Лесен пиштол за железо.Изработен од бакар-обложена алуминиум.Температурата спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°C.Нормално да се тешки soldering Temperature спектар на 160°F/70°C до 930°F/500°CEasy да use Fast heating Lightweight пиштол iron Durable пластика за носење.By 1943, Forney Индустрии имал повеќе од 1,400 производи од 150 надворешни добавувачи.88 m) #6 бустер кабли.Се препорачува 300 amp max употреба. 400 amp стеги на двата краја на кабелот.Forney логото на кабел.Брзо загревање.