Рефрактометар, Тешки, Точноста 0.001
  • Ново

Рефрактометар, Тешки, Точноста 0.001

DEN 1476.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

На Reichert TS400 содржи скали за мерење на урината специфична тежина со прецизност до +/-0.001 (опсег 1.000 - 1.060); концентрација на протеини со точност од +/-0.2 (опсег 0.0 12.0); и рефракција со прецизност до +/-0.0004 (опсег 1.333).