Електрични Миленичиња Нокти Мелница, Професионални Куче Помине Тример-Брзо Полнење Мачка Помине Тример Електрични Нокти Датотека, Безболно Шепи Чешлање, Средувањ
  • Ново

Електрични Миленичиња Нокти Мелница, Професионални Куче Помине Тример-Брзо Полнење Мачка Помине Тример Електрични

DEN 2153.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

НЕЖНА И БЕЗБЕДНО ЗА домашни МИЛЕНИЦИ ШЕПИ И СОПСТВЕНИЦИТЕ на домашни МИЛЕНИЧИЊА : Вие нема да треба некој пријател да се одржи што милениче додека ги намали нивните нокти сега.Вашите нокти тример е неверојатно тивко и нежно.Вашето домашно милениче останува уште додека младоженецот ги стрес слободни.БРЗО ЧЕШЛАЊЕ и ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Вашите нокти мелница може да биде мала, но таа е силен!Со голема брзина, дијамант малку камен прави чешлање брзо, и нежни.Сите кроења да остане во рамките на пластичен капак – не е голема збрка да се исчисти, нула гужва.СРЕЌЕН ПЕС ГАРАНЦИЈА ЗА ПАРИТЕ НАЗАД!Нема повеќе гребење или трепет шепи.Конечно можете да го намали своите канџи се изедначи со леснотија.МУЛТИ-ПЕТ ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН!Нежна како мачка помине мелница!И за хрчаци, зајаци..па дури и птици!Нашите лесно-зафат cordless чешлање алатки се совршен за мали до средни кучиња и други мали домашни миленици.Одличен подарок за пет љубов пријатели!.ПРОФЕСИОНАЛНА ТРИМ НИКОГАШ не БЕШЕ ОВОЈ едноставен : Вашето домашно милениче ќе те сакам за користење на сеф на нежно средство, наместо на ноктите clippers!Зетот на нивните канџи свилен мазна.Ако имате домашно милениче помине должина се премногу долго,може да се намали ноктите од пет ножици потоа користете миленичиња нокти мелница за полски домашно милениче ноктите.Спецификација : Rechargeble со USB.Материјал : ABS и PS,дијамант Напон : 3 V Бучава : под 60d B Полнење време : од 2,5-3 часа (кога мелница се полни, индикаторот светлината ќе биде на сите на време.) Совети : На прво покажете ја вашата сакана милениче ноктите мелница, нека вашето домашно милениче touch & мирис тоа и да го слушате звукот за да се избегне страв.Ако домашно милениче е прв пат да го користите ноктите мелница, препорачливо е дека остри нокти или долго носат делови треба да се издробен прво, но не премногу, се избегнат предизвикува крварење.За домашно милениче е безбедноста, тоа треба да биде помалку од 5 секунди за секој мелење време, да се прилагоди на чешлање агол на миленичиња нокти.Отворите батеријата од двете страни е повеќе погодно.Пакет Листа : 1 x Електрични Миленичиња Нокти Мелница 1 x Прирачник за Корисникот Картичка 1 x USB cabl.

Rechargeble by USB. :
Material:
ABS and PS,diamond
Voltage:
3V
Noise:
under 60dB
Charge time:
2.5-3 hours (when the grinder is charging, The indicator light will be on all the time.)
Tips:
At first show your beloved pet the nail grinder, let your pet touch & smell it and listen to the sound to avoid fear. :
If the pet is the first time to use nail grinder, it is recommended that the sharp fingernail or long wear parts should be grinded firstly, but not too much, avoid causing bleeding. :
For pet's safety, it should be less than 5 seconds for each grinding time, to adjust the grooming angle of the pet nails. :
Open the battery from either side is more convenient. :
Package List:
1 x Electric Pet Nail Grinder :
1 x User Manual Card :
1 x USB cabl :