HILLPORT ТВ Mount Fixed за 60-100 Инчен LED, LCD и Плазма ТВ, ТВ Ѕид Заградата до VESA 900x600mm и 220 КГ Вчитување Капацитет, DG100
  • Ново

HILLPORT ТВ Mount Fixed за 60-100 Инчен LED, LCD и Плазма ТВ, ТВ Ѕид Заградата до VESA 900x600mm и 220 КГ Вчитување

DEN 1675.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

УНИВЕРЗАЛЕН ДИЗАЈН : Овој ТВ ѕид одговара на повеќето од 60-100 инчен Телевизори со VESA големина 900*600mm достапни држи до 220 Lbs,како Samsung, Sony, Panasonic, TCL, Hisense,Thomson, Toshiba, Остар, LG, Philips, JVC итн.Задебелена материјал : производот усвојува високо-квалитет ладно валани челик, 2,5 mm задебелена челик, механички печат формирање, одбивни е поставена на двете страни на панелот за да се спречи ТВ од испаѓање, и 8.8 национално ниво стандардни шрафови се усвоени за да се осигура безбедноста.Заштедете ПОВЕЌЕ ПРОСТОР :растојанието од ѕидот е 1.18 инчен Заштеда на некои вредни простор и со додавање на еден вид, уредни изглед на вашето домаќинство.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Овој ТВ планината е Лесно да се инсталира во рок од 30 Минути со упатството и сите се вклучени хардвер во пред-етикетирани кеси(може да ви помогне да се направи разлика завртка која што треба да го користи).ПРИЈАТЕЛСКИ ПО-ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА:Нашите ТВ ѕид се изработени од високо квалитетен челик материјали, ние сме толку сигурни во изградба, сила и издржливост на овој ѕид заградата кои ние се обезбеди 10-годишно пријателски клиент сервер.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во секое време : -).Спецификации : се Вклопува 32" 55" рамни панел Телевизори, поддржува ТВ тежина до 60lbs / 27.5 kg Може да се користите со вашиот постоечки ТВ.Исто така се користи заедно со SONY/SAMSUNG/VIZIO/LG/Hisense/ПРВ/ОСТРИ/Toshiba/Panasonic/филипс/SKYWORTH и повеќе.Се вклопува VESA монтажа дупка обрасци : 400x200/400 X400/600 X400/600 X600/900 X400/900 X600 (16"x8"/16"x16"/24"x16"/24"x24"/36"x16"/36"x24") Ќе ТВ ѕид одговара мојот ТВ?Прво, ве молиме проверете со вашиот ѕид за дрво studs, тоа не може да се користи на бетонски ѕид или base сам (Треба да биде инсталиран со сидро).Следната, тежината на вашиот ТВ треба да биде помалку од 220lbs / 100kg.Вашиот ТВ треба да биде најмалку 60 инчи.Потоа, монтажа дупки растојание на задниот дел на ТВ мора да биде помалку од 24" (600mm) хоризонтално и 35" (900mm) вертикално.Конечно, ве молиме проверете на ТВ назад област во внатрешноста на 4 монтажа дупки за да бидете сигурни дека не постојат никакви кабли штекер.Инаку, плоча може да го блокира приклучоци.