Оптички Растворен Кислород Метар Дигитално Пенкало Тип Интелигентни Преносни Метар Квалитетот на Водата НЕ Тестер на Растворен Кислород Детектор
  • Ново

Оптички Растворен Кислород Метар Дигитално Пенкало Тип Интелигентни Преносни Метар Квалитетот на Водата НЕ Тестер

DEN 2303.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

◕ Преносни детектор за откривање на кислород(O2) гас. 0-25% кислород содржина откривање.Стабилни перформанси, висока точност. ◕ Висока прецизност и брз одговор : брзо да се дојде на тестирање резултат и може да го тестира на кислород вредност. ◕ Смарт чип, ниска потрошувачка на енергија.LCD екранот се прикажува податоци јасно.Литиум батерија е вклучена.Висока прецизност, реагираат брзо. ◕ Погоден за слатководни култура, mariculture, базен, пијалаци фабрика, третман на отпадни води растенија и лабораторија.Компактен пен-форма дизајн, лесен за мобилност, можете да пробате вода насекаде да се добие чиста вода. ◕ Услуга гаранција : Ако имате било какви прашања или било незадоволителен за производот, можете да контактирате со нашата служба за корисници во секое време, ние ќе одговор во 24 часа. ◕Растворен Кислород Детектор на Преносни Водни рибник Аналитичар Пенкало Тестер◕Опис : Име : Преносни Растворен Кислород Detector Features : притисок надомест на штета, во реално време, температурна компензација, автоматска калибрација, LCD screen Scene употреба : aquaculture, третман на отпадни води, експериментални истражувања, ориз областа на квалитетот на водата◕Параметар : Растворен кислород мерен опсег : 0.00~20.00 mg/LBattery : 4 LR44 1. 5 V копчето battery The основната грешка на растворен кислород мерење е 0,4 mg/LDisplay : LCD LCD голем screen Measurement време на одговор :