YUCHENGTECH Земјата Менгеме Анти-Статички Заземјување Жица 2 алуминиумски Легури Клипови Статични Отстранување (5m Спирала жица)
  • Ново

YUCHENGTECH Земјата Менгеме Анти-Статички Заземјување Жица 2 алуминиумски Легури Клипови Статични Отстранување

DEN 1269.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1.【Надгради спирала жица】 анти-статички заземјување менгеме усвојува увезени спирала жица, која е отпорна на нафта, отпорност и долг животен век. 2.【2 заземјување стеги】 Кога е во употреба, најпрвин поврзете го едниот крај од стегачот на заземјување уред, а потоа користете го другиот крај на стегачот за да се поврзете на објектот кој треба да се елиминира статички електрицитет. 3.【Сигурен заземјување】 анти-статички менгеме усвојува висока јачина на бакар ноктите и три точки за контакт, која има силна спроводливост и обезбедува посилни и побезбедни земјата врска. 4.【Солиден и издржливи】 на Алуминиум алуминиумски материјал, постабилна и издржливи; изградена-во постојана сила на пролет, нема деформација по долгорочна употреба. 5.【Апликација】 Тоа е погоден за утовар и истовар места на мазут и хемиска индустрија, Производство и преработка зони за нафта пополнување станици, бои, премази и рафинирање на нафта и Отстранлив капак за хемиска за чување на резервоар.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Опис: На YUCHENGTECH Електростатско Заземјување Менгеме е механичка структура се користи за да се отстрани статички електрицитет од објекти.Тоа е обично поврзан за заземјување куп или заземјување мрежа.Широко се користи во петрохемиската, фармацевтски, боја, обложување и други области за да се обезбеди безбедно функционирање.Функција: 1.Алуминиум легура тело со три нерѓосувачки челик поени нуди силни, да се обезбеди основа за конекција. 2.Чист бакар core висок квалитет на кабел : масло отпорност, отпорност на корозија, долг работен век. 3.Заземјување жици од различни должини се достапни за да ги задоволи потребите на различни прилики. 4.Силна пролет притисок и остри чист бакар ноктите им овозможува на менгеме да навлезат повеќе слоеви на боја или отпорност на build-up, така што правилно контакт е направен. 5.Заземјување се стега може да се елиминира опасноста на електростатско акумулација на запаливи и експлозивни течност за време на складирањето и транспортот.Параметар: Max стегање капацитет : 23mm Жица должина : 5m Жица тип : Спирала жица Клип количина : 2 Клип материјал : Алуминиум легура Жица со дијаметар : 7.2 mm Тежина : 0.8 kg.