ASICS на Мажите ГЕЛ-Бунтовник Работи за Чевли
  • Ново

ASICS на Мажите ГЕЛ-Бунтовник Работи за Чевли

DEN 2073.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% Синтетички и мрежа.Вештачки единствена.Rearfoot ГЕЛ амортизирање систем.Целосна должина Solyte 45 midsole пена.Лични Пета Одговара (PHF) dual-густина мемориска пена јака.Comfor Dry влага-wicking, анти-мирис sockliner.Во 1949 година, Г-дин Kihachiro Onitsuka ја започна својата спортски обувки компанија (Onitsuka Co., Ltd.) со производство кошарка чевли надвор од својата дневна соба во Коби, Јапонија.Тој го избра името ASICS за неговата компанија во 1977 година, врз основа на познатата латинска фраза "Командите Sana In Corpore Sano," кои, кога се преведени, изразува стариот идеал на "Звук Ум на Звук Тело." Преземање на кратенка на оваа фраза, ASICS беше основана на верувањето дека најдобар начин да се создаде здрав и среќен начин на живот е да се промовира вкупно здравје и фитнес.Денес, ASICS нуди целосна линија на перформанси-управувано спортски чевли и технички активен спортски облека и додатоци посветен на донесувањето на хармонија на телото и душата.