Атлас 120 | Лесно Книга Обврзувачки Машина
  • Ново

Атлас 120 | Лесно Книга Обврзувачки Машина

DEN 2136.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Се врзуваат или Де-да се врзе до 120 листови. 3 достапни лесно опфаќа (се продава одделно).Изградена во водечки систем.Мали, флексибилни, и силна метална рамка.Совршен за учениците, училиштата, и домашни канцеларии.Модерната METALBIND Атлас 120 Лесно книга обврзувачки машина има 120 лист капацитет.Неговата мала тежина дизајн и метал домување се направи оптимално за мала канцеларија и за домашна употреба (office use.Се создаде своја сопствена документи, фото книги, и многу повеќе право од дома или канцеларија.Без лепак, удирање или дури и електрична енергија е потребно.Атлас 120 врзува документи со користење на патентиран метал канал процес кој користи малку напор со професионални резултати.Во неверојатен обврзувачки за време од 10 секунди по врзуваат, тоа е идеално машина за да се произведе во мала до средна јачина на обемот на работа.Врзување со Атласот 120 не бара лепак, удирање или електрична енергија, само вашите материјали и рацете.Најдоброто од Атласот 120 обврзувачки машина е толку мала и лесна тежина дека тоа одговара на речиси секој контра врвот и може да се чуваат лесно!.