Liwiny Автомобил Led Светлата Светилки Сите-во-едно 6000K CSP Чип Конверзија Колекции (H4)
  • Ново

Liwiny Автомобил Led Светлата Светилки Сите-во-едно 6000K CSP Чип Конверзија Колекции (H4)

DEN 742.56

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Според дизајн на оригиналниот автомобил халоген крушка, светлината тип е повеќе во линија со оригиналниот автомобил светлина, и тоа е посветла од оригиналниот автомобил.Не-деструктивни инсталација, оригинални автомобил приклучок, приклучок и да игра.Користете два разлика led чип , комбинираат фарови со daylights .И промена на бојата со контролирање на прекинувачот.Фаровите се уште може да се активираат нормално кога се ставаат во вода, и фан уште може да работи нормално.Нема истекување на ризик.Алуминиум легура случај помага топлина дисипација, и топлина дисипација ефект е подобро.Топлина дисипација на алуминиум легура случај е зголемена за 30%.Надворешните декодирање возачот не влијае на топлина дисипација на светилка тело, стабилизира снабдувањето со електрична енергија, се зголемува ефикасноста на конверзија на светлина на сила.И контрола на температурата систем посигурни. * Модел : S6 Led светла * Wattage : 30 W * Lumens : 5000lm * Внесување (A) : 3.2 A * Напон : DC8-48 V * LED Чип : CSP led чипови * Температура на Бојата : 6000 K+Сина * Боја на каросеријата : длабоко сива * Зрак Агол : 360 * Материјал : алуминиум * Систем за Ладење : Вграден вентилатор за ладење *Траење : 50000 часа *Гаранција : 1 година.