Не 'рѓосувачки Челик 304/304L Цевки Вклучите, Намалување на Tee, Распоред на 10, 6 x 6 x 2 Задник-Заварување
  • Ново

Не 'рѓосувачки Челик 304/304L Цевки Вклучите, Намалување на Tee, Распоред на 10, 6 x 6 x 2 Задник-Заварување

DEN 6265.92

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Намалување на tee со три дупки, една помала од останатите две, за да се поврзете и гранка три секции на цевка.Задник-заварување, beveled отвори на сите три завршува за заварување цевки заедно.Заварени врски за обезбедување на тесна фоки и намалувањето на можноста за пожар.Изработени од нерѓосувачки челик 304 L за сила и поголема леснотија во заварување од 302 квалитетен челик.Помала содржина на јаглерод за да се обезбеди поголема отпорност на корозија.На Заслуги Месинг намалување tee е распоред 10 нерѓосувачки челик (304/304 L задник-заварување Т-облик на цевка фитинг за поврзување и разгранување три секции на цевка или приклучоци.Намалување на tees имаат еден отворање помали од другите два за да се поврзете различни големини на цевки.Цевка димензии за tees се претставени како x B x В., "а" и "Б" укажуваат на главните работи на монтирање, и "C" се покажува гранка.Оваа фитинг има задник-заварување, beveled отвори за заварување цевки заедно.Изработени од нерѓосувачки челик (304/304 L, ниска содржина на јаглерод на овој цевки вклучите минимизира штетни карбид врнежи поради заварување, да се обезбеди отпорност на корозија.Оваа фитинг ги исполнува и челик 304 сила стандарди и 304 L екстра-ниска употреба на јаглерод стандарди за обезбедување на квалитет.Цевководни фитинзи се компоненти користи за поврзување, раскинувањето, контрола на проток, и промена на насоката на цевки во многу различни индустрии.Кога купување на цевководни фитинзи, го разгледа барањето, како ова ќе влијае материјал тип, формата, големината и бара издржливост.Приклучоци се достапни навој или unthreaded, во многу форми, стилови, димензии и распоредот (цевка дебелина на ѕид).Заслуга Месинг произведува цевка брадавиците по ISO 9001 стандардите за обезбедување на квалитетот.Компанијата, семејна сопственост од 1937 година и со седиште во Кливленд, О, дистрибуира цевка фитинзи во сад и Канада.