Супер Смазка 21030 Синтетички Маснотии (NLGI 2), 3 oz Цевка
  • Ново

Супер Смазка 21030 Синтетички Маснотии (NLGI 2), 3 oz Цевка

DEN 888.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Патентирана синтетички NLGI одделение 2 тешки-должност, повеќенаменски лубрикант.Dielectric, Храна Одделение, Чиста.NSF Оценка H-1, безбедни за случајни контакт со храна.Ќе не капе, се кандидира или исчезне.Отпорна на солена вода, сеф во вода за пиење.Супер Смазка Маснотии е патентирана синтетички, мулти-цел лубрикант со Syncolon (PTFE).Синтетички база на течности и дополнување на PTFE микро честички се комбинираат за да формираат премиум лубрикант што се обезбедува заштита против триење, облека, ' рѓа и корозија во текот на температура спектар на -45°С до +450°F. Супер Смазка Маснотии е USDA/NSF наведени Храна Одделение лубрикант NLGI-2, отценети H-1 за случајни контакт со храна, и нема да се кандидира, капе, се топи или посебно.Компатибилен со повеќето други масла, Супер Смазка outlasts конвенционалните greases 3-4 пати.