Rokinon Cine ДС Леќа Комплет за Sony E Планината се Состои од 20mm Т1.9 WA Леќа, 35mm Т1.5 Леќа, 50mm Т1.5 Леќа, 85mm Т1.5 Леќа, Чистење, Полнење
  • Ново

Rokinon Cine ДС Леќа Комплет за Sony E Планината се Состои од 20mm Т1.9 WA Леќа, 35mm Т1.5 Леќа, 50mm Т1.5 Леќа,

DEN 1596.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

20mm Т1.9 WA Леќа - 35mm Т1.5 Леќа - 50мм Т1.5 Леќа - 85mm Т1.5 Леќа - Комплет За Чистење. 35mm Т1.5 Леќа : Фокусна Должина : 35mm. 35mm Т1.5 Леќа : Максимална Бленда : Т1.5. 35mm Т1.5 Леќа : Покриеност : Целосна Рамка (FX). 35mm Т1.5 Леќа : Оптички Изградба : 13 Стакло Елементи Во 12 Групи. 20mm Т1.9 Целосна Рамка Широк Агол Леќа Користење на мулти-слој слој процес за доследно боја препевот од леќа на објективот на Rokinon 20mm Т1.9 Cine ДС Леќа одговори на предизвикот на составувањето на една група на леќи со текот на времето.Оваа карактеристики индустриски стандард насочена фокус и ирис прстени кои делат заедничка позиција со други Rokinon Cine ДС леќи.Да им помогне на фокус pullers кои треба да работат двете страни на објективот, на отворот и да се фокусира скали се обележани на двете страни на објективот. 20mm леќа со 94.8 сте.агол на гледање кога се користи со полна рамка камери Ултра Мулти Обложени леќи се минимизира светкаат и ghosting и леќи во боја исти со стандарден елиминирање на потребата да се здобијат со една цела група на леќи во исто време Индустрија-стандард gearing за фокус и отворот прстени.Секоја леќа во Rokinon ДС серија споделување на заеднички фокус и ирис опрема прстен позиции, што го забрзува леќа промени како додатоци како што се следат фокус единици или ирис мотори не мора повторно да биде поставен Clickless отворот прстен за непречено ирис повлекува минимум фокусирајќи се на растојание од 7.8" ви овозможува да се дојде до блиску до вашиот предмет отстранлив petal-тип на леќа худ обезбедува одблесокот заштита без мат box This 20mm леќа произведува 94.8 сте.агол на гледање кога се користи со полна рамка камери.Хибрид aspherical леќи направи нагло се дефинирани слики со минимум на нарушување и хроматските аберации, со минимум фокус растојание од само под 8" од леќа.