Зумира СЕКРЕТАР-20 Sikasil СЕКРЕТАР 20 Висока Јачина Структурни Силикони Лепило, Црна, 300 ml
  • Ново

Зумира СЕКРЕТАР-20 Sikasil СЕКРЕТАР 20 Висока Јачина Структурни Силикони Лепило, Црна, 300 ml

DEN 847.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Производителот гаранција може да не се применува.Ги исполнува барањата на EOTA ETAG 002 (носи ETA), EN 13022, ASTM C 1184. Оган отценети (EN 11925-2 / DIN 4102-B1).Извонредна УВ и атмосферски отпор.Обврзници се одлична да стакло, метали, обложен метал, пластика и дрво.Структурните силикони лепило според ETAG 002, Do P 61161179, заверена од Фабрика Производство Контрола Тело 0757, сертификат 0757-КПР-596-10-001 R1e, и обезбедени со CE-mark (означи).Sikasil СЕКРЕТАР-20 е неутрален-лекување на силиконски лепило која е комбинација на механичка сила со висок издолжување.Тоа се придржува одлична да широк спектар на супстрати широко се користи во структурните застаклување апликации.Sikasil СЕКРЕТАР-20 може да се користи за структурни пломби застаклување, сврзување на соларни модули и други високо-тешки индустриски апликации.Овој производ е погоден за искусни професионални корисници само.Тестови со вистински супстрати и услови мора да се врши за да се осигура адхезија и материјал компатибилност.