DC 500V Коло Прекинато,2P Соларна Енергија Коло Прекинато,160A 20Ka Украсениот Случај Кола Breakers,Ветерна Енергија,Hydropower Коло Прекинато,Сончева Енергија, Префрлање,за DC Моќн
  • Ново

DC 500V Коло Прекинато,2P Соларна Енергија Коло Прекинато,160A 20Ka Украсениот Случај Кола Breakers,Ветерна

DEN 383.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Заштита Функција : Ова е коло префрлување прекинувач со заштита функција, краток спој, преоптоварување, итен прирачник за исклучување.Примена : Ова коло прекинато е главно се користи за DC моќност линии, како што се фотонапонски сончевата енергија, ветерна енергија, hydropower, автомобили и сите DC напојување опрема.Широк Користи : прекинувачи се широко се користи во низок напон DC моќност за пренос и дистрибуција на апликации како што се фотонапонската генерација на системи, енергија од ветер генерација на системи, скок градење на електрична енергија системи.Професионални Апликации : Ова е одличен спој прекинувач користи за да се заштити коло од оштетувања предизвикани од прекуструјна предизвикани од преоптоварување или краток спој.Кршење Капацитет : На кршење капацитет на коло прекинато е до 20k A, и може да се користи за номинална напон : DC 12 V-500 V (вклучувајќи нормално батеријата коло напон : 12 V, 24 V, 36 V, 48 V, 54 V, 72 V, 96 V, итн.) Максимална струја може да достигне 160 A.DC 500 V Коло Прекинато,2 P Соларна Енергија Коло Прекинато,160 A 20 Ka Украсениот Случај Кола Breakers,Ветерна Енергија,Hydropower Коло Прекинато,Сончева Енергија, Префрлање,За DC Моќност Линии Како да го Користите : 1. Отворете пакет и го извади 2. Инсталирате коло прекинато во дистрибуцијата кутија 3. Инсталација на жици на колото прекинувач и употреба Спецификација : Предмет Тип на : DC Коло Прекинато Модел : SGM1-250 Z/2300 Материјал : BMC Thermosetting Пластични Номинална Струја : 160 A Оценет Напон (Ue) : DC 500 V Кршење Капацитет : 20 KA Препорачува Инсталацијата Метод (2 P) : Вертикална, Врвот и Дното од Жици Пакет Листа : 1 x Коло Прекинато .

Item Type:
DC Circuit Breaker
Model:
SGM1-250Z/2300
Material:
BMC Thermosetting Plastic
Rated Current:
160A
Rated Voltage (Ue):
DC 500V
Breaking Capacity:
20KA
Recommended Installation Method (2P):
Vertical, Top in and Bottom out Wiring
Package List:
1 x Circuit Breaker  :