Sandvik Coromant A20S-STFPL 16 Вртење Вметнете Носителот, Круг месо тело, Челик, Внатрешни, Завртка Менгеме, Левата Рака, 20mm месо тело со Дијаметар, 250mm Должина х 13mm Ширина, TPMT 3(2.5)2 ?
  • Ново

Sandvik Coromant A20S-STFPL 16 Вртење Вметнете Носителот, Круг месо тело, Челик, Внатрешни, Завртка Менгеме,

DEN 3911.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

11 степени царинење агол.Завртка стегање користи позитивни еден двострано инсерти и е прв избор и за внатрешна и за надворешна надолжни вртење на долги тенки компоненти.Позитивни вметнете форма.Ниска сечење сили.Одлична предност во сила.Завртка стегање обезбедува стабилност и непречен чип проток.Sandvik Coromant Coro Turn 111 внатрешни вртење на држачот со долго overhangs или нестабилни услови.Тоа е разноврсна систем со инсерти geometries и оценки за сите материјали.Тоа е вистински проблем решавач кога ќе сакате да се избегне вибрациите на долго overhangs и нестабилни услови.Се обезбеди вметнување стегање, одлична повторливост, слободни чип проток, ниска сечење сили, одлична предност во сила.Алатки со висок притисок coolant.Wiper geometries достапни за високо доводи вртење и висока површинска барања.Вметнете geometries и оценки за сите материјали.