4-во-1 Гас Детектор О2 LEL КО HzS Гас Метар Кислород, Водород Sulfide Јаглерод Моноксид Запалива Гас Детектор на Истекување
  • Ново

4-во-1 Гас Детектор О2 LEL КО HzS Гас Метар Кислород, Водород Sulfide Јаглерод Моноксид Запалива Гас Детектор

DEN 791.76

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Направени од високо-квалитетна ABS материјал, со високи перформанси, водоотпорен, огноотпорни, експлозија-доказ, трајни и долг животен век.LCD екранот може да се прикаже на мониторот на податоци интуитивно и јасно.Во реално време се прикаже на гас концентрација крива промени, до 15,000 складирање на податоци.Четири-во-едно гас детектор на далечина може да се следи на податоци, и да поставите аларм евиденција на cloud платформа во реално време за да избегнете губење на податоци.Преносни гас детектор за откривање на solubility на кислород, водород sulfide, јаглерод моноксид, и запалива гас.Тоа е широко се користат за експлоатација на нафта, гас е цевковод, рударската експлоатација, изградба на тунел, итн. 4-во-1 Гас Детектор О2 LEL КО Hz S Гас Метар Кислород, Водород Sulfide Јаглерод Моноксид Запалива Гас Течење Detector OOTDTY 100% сосема нов и висок quality Specifications : име на Производ : Гас Detector Detection гас : било која комбинација од 1~4 gases Measurement метод : electrochemistry/инфраред/каталитички согорување/ПИД photoion/phlx/коефициент на топлинска спроводливост, итн.Екранот грешка : ≤±3%F. SResponse време : T90 Линеарност : ≤±2 Repeatability : ≤ ±2 Recovery време : ≤30 seconds Working температура : -20°C~50°CWorking влажност : Напојување : 3.6 V DC 1500m Ah литиум battery Display режим : 2.2 инчен LCD screen Communication метод : USB (полнење и комуникација)за складирање на Податоци : 15,000 складирање на податоци space Charging време : ≤8 hours Material : ABSSize : стан.125x65x45mm/4.92x2.56x1.77in Color : Orange Quantity : 1set Note : ве Молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот вклучува : 1 x Гас Detector1 x USB Полнење Cable1 x Чување(други додатоци демо на сликата не е вклучена.).