Мојот Бои Cardstock - Платно Cardstock Хартија - Заврши Колекторот е 6x6 Пакет - 60 Боја на Листови Вклучени + 4 Избрани Шарени Листови
  • Ново

Мојот Бои Cardstock - Платно Cardstock Хартија - Заврши Колекторот е 6x6 Пакет - 60 Боја на Листови Вклучени

DEN 1078.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Овој производ содржи сите 60 бои на Мојот Бои Cardstock Платно Cardstock; 80 lb. (216 gsm).Платно Cardstock е моделиран лен, платно текстура; совршен за сите прилики.Ќе добиете 1 секоја од 6x6 cardstock во бои се прикажани во главниот листата фото + 4 ткаеше 6x6 листови од различни производители.Шарени листови дојде избрани и може да биде еден (бело на назад) или двојно еднострано (ткаеше од двете страни).Ова е со висок квалитет cardstock направени од богородица целулоза, што резултира со долги влакна труд кој резултати и намалувања лесно додека отпор на напукнување или расцепен.Овој труд се огради чисто и без напор, што го прави омилен меѓу papercrafters.Мојот Бои Cardstock е core обоена, што резултира со мазна, во согласност боја во текот на секој лист-користејќи само соја бои кои се безбедни за животната средина.Додека ние правиме максимални напори за да се заштити секој лист од дефекти, понекогаш аглите на хартија можат да имаат благо се наведнува или rabbiting.За да се поправи, малку потиснат засегнати страни со misting на вода и ставете ја на листови под тешки книга или други рамни, измерен објектот додека не се исуши.Малку dampening хартија овозможува влакна, да се релаксираат додека тежината се притиска на хартија станот.ПРЕМИЕРОТ Членови добиваат БЕСПЛАТЕН превозот на оваа точка!Сите други добијат БЕСПЛАТЕН превозот со минимум ред!.