Лабораторија ПВЦ Јасно Пластични Цевки за Хемикалии - Внатрешен Дијаметар од 1 - Надворешниот Дијаметар 1-3/8 - Должина 50 ft
  • Ново

Лабораторија ПВЦ Јасно Пластични Цевки за Хемикалии - Внатрешен Дијаметар од 1 - Надворешниот Дијаметар 1-3/8

DEN 2073.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Многу Флексибилен.Најчесто се користи со оцетна киселина, хлор, coolant, deionized вода, водород пероксид, азотна киселина и сулфурна киселина.На цевки се изработени од мазна внатрешност што е отпорен на израстоци која ви овозможува лесно следење на протокот.За Chemcial Апликации.Цевка Боја : Јасно.Лабораторијата ПВЦ Јасно Пластични Цевки најчесто се користи со оцетна киселина, хлор, coolant, deionized вода, водород пероксид, азотна киселина и сулфурна киселина.На цевки се изработени од мазна внатрешност што е отпорен на израстоци која ви овозможува лесно следење на протокот.Внатрешен Дијаметар : 1 инчен Надворешниот Дијаметар : 1-3/8 инчен Дебелина на Ѕид : 3/16 инчен Наведнуваат Радиус : 4 инчен Maxiumum Притисок : 15 psi @ 72° F Maxiumum Вакуум : Не Номинална Должина : 50 ft.