Signaworks 100 FT 10 Светлината (2 Пакет 50FT 5 Светла) 80W 10000 LM LED Изградба String Светлина, Ултра Светла, Водоотпорна, Индустриски Работно место Осветлување, ETL Заверена
  • Ново

Signaworks 100 FT 10 Светлината (2 Пакет 50FT 5 Светла) 80W 10000 LM LED Изградба String Светлина, Ултра Светла,

DEN 1850.40

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Индустриски Одделение LED String Светлина — На Поликарбонат Леќа и Домување се обезбеди траен, грижете се-слободни индустриски осветлување решение.Овие светла ќе биде безбедна за превоз, или за несреќа-склони работно место Светлина, и ќе трае со години да дојде.Linkable Дизајн — Машки и Женски 2 Prong Приклучоци се овозможи едноставна Daisy Синџир конекција.Ова 5 Светлината Модел може да се прошири до 11 Жици, кастинг 110,000 Lumens во текот на голема површина.Овие светла можат да бидат обесени каде ќе има таванот, што го прави совршен за работниците кои се често во движење и треба да бидат подготвени за услови на слаба светлина.Издржливи — Поликарбонат Леќа и Домување е високо отпорна на удар.Силна, 600 VAC Изолација на моќ кабел го прави за силни и долготрајни производ.Водоотпорна — IP65 Оценка гарантира дека светлина ќе биде отпорен на дожд, кои ќе бидат корисни за Работно место Апликации во отворено локации или други влажни средини.Carabiner Куки — Лесна Инсталација со Алуминиумска Carabiner Куките се прикачени на грбот на секоја светлина за лесно виси инсталација.Индустриски Одделение LED String Светлина (Висок Интензитет Led диоди за 1000 Lumens на Светлина).Големо Влијание Поликарбонат Леќа & Домување.Проѕирен Објектив за Мека Светлина и Поплави Дисперзија.Метал Carabiner Куки за Лесна Инсталација.Цел живот до 50.000 Часа.IP65 Оценка. 4000 K Корелација Боја Температура.Оперативен Температура : -40°~60°C. Зрак Агол : 270°.