AISINILALAO 2 во 1 750W LED Дигитални Лемење Станица на Топол Воздух Пиштол,Rework Станица Електрични Лемење Железо за Телефонот PCB IC SMD BGA Заварување
  • Ново

AISINILALAO 2 во 1 750W LED Дигитални Лемење Станица на Топол Воздух Пиштол,Rework Станица Електрични Лемење

DEN 6251.52

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

★ Топол воздух грејач и заварување железо 2in1 rework лемење станица. ★ Двоен LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура. ★ Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн. ★ Интелигенција авто-откривање функција карактеристики безбедно лична работа. ★ Автоматско ладење функција за ефикасно продолжување на греалка е животот и заштита на топол воздух грејач.Опис на производот : ★ Топол воздух грејач и заварување железо 2in1 rework лемење станица.★ Двоен LCD дигитален прикажува да се покаже прецизност температура.★ Исклучително ниско ниво на бучава и простор за заштеда на енергија дизајн.★ Интелигенција авто-откривање функција карактеристики безбедно лична работа.★ Автоматско ладење функција за ефикасно продолжување на греалка е животот и заштита на топол воздух грејач.Производ параметар детали : Работен Напон : AC220 V ± 10% 50 Hz Output Моќ : 750 WTemperature Опсег : 100°C~480°CTemperature Стабилност : ±2℃Проток на Воздух : 120 L/min (макс)лемење iron Working Напон : AC напон 220 V 50 Hz Output Моќ : 70 WTemperature Опсег : 200°C-480°CTemperature Стабилност : ±1°CSoldering Железо : ESD design Heater Материјал : Ceramics How да се користат : 1. Чистење на електронски компоненти за да се лемење.2. Откако железо достигнува температура (не е премногу висока, препорачуваме 300℃).3. Се применува малку лемење со загреана пегла совет за да се спречи оксидација, потоа бришење на железо совет за рамномерно да ја прошири лемење на површината на железо совет.4. Започнете да лемење.Пакет Содржина : 1 x Лемење Station1 x Лемење Железо handle1 x Manual4 x Nozzle1 x Конектор линија 1 x Топол Воздух Пиштол handle1 x Застане.