Ohaus Нерѓосувачки Челик 11 Парче ASTM Класа 1 Калибрација Тежина Сет, 1g да 200g
  • Ново

Ohaus Нерѓосувачки Челик 11 Парче ASTM Класа 1 Калибрација Тежина Сет, 1g да 200g

DEN 20649.60

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа прецизност тежина поставете ги исполнува ASTM Класа 1 на вредноста tolerances.Ohaus 11 Парче Калибрација Тежина Поставите 1g да 200g, ASTM Класа 1. Произведени со меѓународните стандарди (ASTM и OIML), Ohaus калибрација на маса множества се достапни во различни стилови за широк опсег на употреба.Во прилог за конвенционалните форми, Ohaus, исто така, нуди зависник и дупчиња масите за употреба во физиката.Оваа прецизност тежина поставете ги исполнува ASTM Класа 1 на вредноста tolerances и е идеален за апликации кои бараат многу висок степен на точност.Изградба : не ' Рѓосувачки челик.Испорака тежина : 5lbs.Тежина : 1g да 200g.Број на парчиња : 11. Сет вклучува : 1 x 1g, 2 x 2g, 1 x 5g, 1 x 10g, 2 x 20g, 1 x 50g, 1 x 100g, 2 x 200g, пинцети, шарки покрие кутија & пена пакување за секоја тежина.По собата.Ohaus # : 80781033.