Мичиген Вежба 218X Серија на Високо-Брзински Челик Намалена месо тело Вежба Малку, Земјата Заврши, 1/2 Круг месо тело, Спирала Flute, 118 Степени Конвенционалните Точка, 45/64
  • Ново

Мичиген Вежба 218X Серија на Високо-Брзински Челик Намалена месо тело Вежба Малку, Земјата Заврши, 1/2 Круг

DEN 1670.40

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Достапни во земјата заврши.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 1/2-инчи месо тело со дијаметар; за општа намена дупчење во апликации каде дополнително се постигне е потребно.Мичиген Вежба високо-брзински челик екстра-долго должина директно месо тело вежба малку. 1/2-инчи дијаметар намалена месо тело.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Достапни во земјата заврши.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Овие вежби се користат во длабока дупка или долго се постигне дупчење апликации во голем број на видови на материјали за или рачни или фиксна вретено употреба.Долго flute и целокупната должина за длабока дупка дупчење.Разноврсна 118 степени конвенционалните точка.