RAB Осветлување FFLED52TYB55/ЕЕЗ FFLED 52W LED Floodlight, 3000 К (Топло) Боја Темп, Trunnion Монтирани, Стандарден Тип, Бронза Заврши
  • Ново

RAB Осветлување FFLED52TYB55/ЕЕЗ FFLED 52W LED Floodlight, 3000 К (Топло) Боја Темп, Trunnion Монтирани, Стандарден

DEN 14288.64

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ултра-ефикасни LED и оптички дизајн.Го заменува 175 W МЗ рефлектори. 100,000 часа живот врз основа на LM-80 тестови.Air-flow технологија топлина мијалник.На РАБ Осветлување FFLED52 TYB55/КОМПЈУТЕРИ е правоаголен облик LED floodlight дизајниран да замени 175 W метал halide светла.На floodlight е направен од умре-фрлија алуминиумски домување со specular поликарбонат рефлектор и содржи патент струење технологија дизајнирана за да обезбеди долго LED животен век со 100,000 часа живот врз основа на LM-80 тестови.Со NEMA зрак се шири of5 H x 5 V на floodlight е совршен за изградба на фасадата осветлување, знак осветлување, ПРЕДВОДЕНА пејсажи осветлување и инстант-за безбедност осветлување.Бронзени заврши е направена од еколошки полиестер боени кој е формулиран за висока издржливост и долготрајна боја, и не содржи VOC или тешки токсични метали.На тела содржи 120v вртливата photocell, а лумен излез на 3,875 lumens, и топла боја температура на 3000 K.RAB Осветлување е посветена на создавање на висок квалитет, прифатлива, добро дизајнирани и енергетски-ефикасни LED осветлување и контроли кои го прават тоа лесно за дистрибутерите да го продаде electricians да се инсталира и на крајните корисници за да се заштеди енергија.Основана во 1946 година, RAB има vibrantly расте инфраструктура на производствени капацитети, и инженерски способности кои ќе обезбедат одличен производ дизајн и квалитет.