Номад 50-39667 2 PWR-FLO AODD Пумпа, СВ w/Garlock - Viton, Поддржан од Дијафрагмата & Три-Менгеме Порти
  • Ново

Номад 50-39667 2 PWR-FLO AODD Пумпа, СВ w/Garlock - Viton, Поддржан од Дијафрагмата & Три-Менгеме Порти

DEN 2256.00

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Капка во замена за Wilden AODD пумпи на еквивалент се направи и големина.Воздухот управувано двојно дијафрагмата пумпи се справи со големи материи и slurries.PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на ефикасни клима систем.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Номад 50-39667 2" PWR-FLO AODD Пумпа, од Нерѓосувачки Челик со Garlock - Viton, Поддржан од Dipahragms & Три-Менгеме Пристаништа.На PWR-FLO асиметрични гајтанот дизајн (ASD) карактеристики на повеќето ефикасни клима систем на располагање.Анти-одолговлекување дизајн, исто така, обезбедува одлична сигурност при вклучување/исклучување на течност пренос за пополнување и дозиране апликации.Воздушен вентил и центарот дел е направен од хемиски отпорни полипропилен.Слично, како и да се Спореди со Wilden Стандард P Серија на "Про-Flo Вентил Дизајн".Модел : NPF50/SSPP/TGV/ТФ/STF/TC/В.