YUYVHH Безбедност Светла LED Движење Светла Отворено, 4 Пак, 500W 2800K-3200K Топло Бела Потоп Светлината Движење Откриен центарот на Вниманието за Гаража Двор Entryways Патио, IP65 В?
  • Ново

YUYVHH Безбедност Светла LED Движење Светла Отворено, 4 Пак, 500W 2800K-3200K Топло Бела Потоп Светлината Движење

DEN 1132.80

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тоа може да се инсталира на плафон, ѕид, земјата или гранка.95 инчен; 424*322*100mm/16.На високо-квалитетни LED драјвер IC што гарантира најдобри перформанси, како што се моментален отворање.Висока Осветленост : Користење на високо-квалитетни LED чип, на floodlight карактеристики висока осветленост, висока боја рендерирање индекс, ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина.03 инчен; 425*322* 75mm/16.16 инчен; 810*328*112mm/31.674 Kg Housing материјал : умре-фрлија aluminum Mask материјал : калено glass Beam агол : 120°Заштита ниво : IP65 Working температура : -35℃ на +55℃LED живот : > 50000 hours Energy ефикасност оценка : ACertification : CE & Rohs Packing Листа : 1 x LED Light1 x Инсталација Настава.Добар Дисипација на Топлина Ефект : На floodlight доаѓа со висок притисок фрлија алуминиум школка и класичен изглед; се одликува со многу топлина дисипација перки на светилка домување за добри топлина дисипација ефект; светилка доаѓа,.Усвојување на силиконска гума за зајакнување на запечатување за висок стандард на водоотпорни перформанси на светилка.77 инчен; 283*232*56mm/11.Во споредба со висок притисок натриум светилки.Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.53 inch Weight : за 0.На место светло е водоотпорен,.

Power:
10W/20W/30W/50W/100W/150W/200W/300W/500W/800W/1000W
Input voltage:
AC 220-240V / 110-120V
Power factor:
0.9
Color temperature:
cool white 6000K-6500K / warm white 2800K-3200K
Color rendering index:
80
LED type:
SMD 2835
Number of LEDs:
12/24/63/72/144/216/288/432/936/1296/1950 Pcs
Luminous flux:
800/1600/2400/4000/8000/15000/20000/24000/50000/64000/80000 Lm
Size (length x width x height):
about 87*62*34mm/3.43*2.44*1.34inch; 112*84*35mm/4.41*3.31*1.38inch; 179*140*37mm/7.05*5.51*1.46inch; 223*183*45mm/8.78*7.20*1.77inch; 283*232*56mm/11.14*9.13*2.20inch; 390*286*77mm/15.35*11.26*3.03inch; 425*322* 75mm/16.73*12.68*2.95inch; 424*322*100mm/16.69*12.68*3.94inch; 598*324*131mm/23.54*12.76*5.16inch; 810*328*112mm/31.89*12.91*4.41inch; 970*328*115 mm/38.19*12.91*4.53inch
Weight:
about 0.155/0.242/0.52/0.8/1.237/2.977/3.534/4.593/8.528/12.521/14.674 Kg
Housing material:
die-cast aluminum
Mask material:
tempered glass
Beam angle:
120°
Protection level:
IP65
Working temperature:
-35℃ to +55℃
LED life:
> 50000 hours
Energy efficiency rating:
A
Certification:
CE & Rohs
Packing List:
1 x LED Light :
1 x Installation Instruction :