5D DIY Дијамант Слика од Бројот Комплет, Круг Вежба Големи Апстракт Крави 32x88in Целосна Вежба Дијамант Уметност Кристал Везови Крстот Бод Занает Спална соба,Дневна Соб
  • Ново

5D DIY Дијамант Слика од Бројот Комплет, Круг Вежба Големи Апстракт Крави 32x88in Целосна Вежба Дијамант Уметност

DEN 1627.20

Износ
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Применуваат соодветни глина на penpoint, најдеш дел од заштитен филм на платно.Тоа лесно може да се заврши без било прирачник фондацијата. - може да ви помогне да ги пренасочите постари од досада, се збогати за возрасни е простор-време и да биде добра врска и искуство за семејство.продажбата на услугата : Доколку имате било какви прашања кога ќе ги користат нашите дијамант сликарство комплет, ве молиме контактирајте со нас, ние дефинитивно ќе ви обезбеди со задоволителна по продажбата на услугата.се чувствува повеќе живописни и сјае во светлината во меѓувреме никогаш нема да згаснат. - ПОВЕЌЕ ЗАБАВА ЗА : DIY дијамант сликарство може да се доживее чувство на постигнување, да научат да се намали стресот, емоционална на вредноста, подобрување на самодовербата и одлучноста негува трпение, стари лица и деца се соодветни.- 100% ЦЕЛОСНА ВЕЖБА : површината на дијамант има 26 rhombus дел, кој изгледа повеќе шарени, посветла и сјајна. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.- На рачно изработени дијамант слики се погодни за одгледување на луѓето рацете на способност и трпение, намалување на притисокот и емоционална регулација.Тоа е образовна рачно изработени производи.Моделот себе има леплива позадина и пластични overtop да се задржи на слика леплива.- Дијамант сликарство е полесно од крстот бод, и поубаво.Можете да ги заврши заедно со вашето дете, а со тоа се подобрува вашето дете внимание и рацете на способност, и ја негува трпение и carefulness. Употреба на penpoint да adsorb дијамант и притиснете го за да платно е соодветна позиција.- Целосната дијамант сликарство колекции се забавуваат подароци за вашите родители, деца, пријатели и соработници.По завршувањето DIY дијамант сликарство е процес на постојано да се прилагоди себе си и споделување на среќните времиња со вашето семејство или пријатели. Најдете соодветните дијамант торба според броеви или букви, стави дијаманти во послужавник, и се тресат. - ЕДУКАЦИЈА ПРЕКУ ЗАБАВА : Нашата дијамант слика може да помогне во ублажување на анксиозноста и се опуштите вашето тело и ум.Тоа е лесно за некој без знаење на цртеж за да ги исполни класичен уметнички дела.Па уживајте прави тоа!Пакетот вклучува : x Коцка Clay1 x Дијамант Pen1 Торба Шарени Diamonds1 x Коцка Дијамант Tray1 x Висока Дефиниција Масло Canvas DIY Чекори : 1.Топло Совети : - дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.